Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
9 postów 275 komentarzy

klroman

Roman Klimczyk - Mając świadomość prawa Przyczyny i Skutku, zwanym inaczej prawem Karmy, trzeba wskazywać nie widzącym, że zawsze skutek wywołany przyczyną trafi w nas wcześniej, czy później. Więc unikajmy generowania Przyczyn o szkodliwych Skutkach.

System Demokracji Aktywnej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak powinien wyglądać system sprawowania władzy i jego korelacja ze społeczeństwem w idealnym państwie? Czy hierarchiczne systemy władzy są w stanie spełnić oczekiwania społeczeństwa?

Na wstępie – nie jestem związany z partią Demokracja Bezpośrednia :)

Do napisania tego artykułu zmobilizowała mnie liczna działalność propagandystów JOW-ów, oraz przemyślenia odnośnie roli i zasad zarządzania idealnym społeczeństwem i państwem. Nie chcę się tu wypowiadać nad kompletnie błędną drogą jaką wyznacza system większościowego głosowania w systemie JOW, ale to temat na inne czasy, a moim celem nie jest krytyka czy negowanie ale wskazanie koncepcji o charakterze twórczym, rozwiązującym problem. Oczywiście zdanie na ten temat ma każdy z nas inne, ale warto się zastanowić nad opcją, jaki system wyborczy i sprawowania władzy był by najbardziej korzystny dla obywateli. Ze względu na liczne doświadczenia i wiedzę jak realizują się systemy władzy hierarchicznej, o strukturze najczęściej piramidalnej, daje się zauważyć że są to systemy najbardziej podatne na korupcje, nieodporne na zewnętrzne wpływy i niekoniecznie zainteresowane dobrem społecznym.

Zdając sobie sprawę z wpływów pewnych kręgów i struktur o zasięgu ogólnoświatowym i ich możliwościach zarówno finansowych i organizacyjnych, współczesna historia świata niemal co dzień pokazuje nam działania przejmowania kontroli nad lokalnymi ogniskami niezależnych struktur o takiej właśnie hierarchicznej budowie.

Największy efekt przy minimalizacji kosztów wykazuje strategia przejmowania każdej niezależnej grupy przez przejęcie wierzchołka piramidy władzy. I każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę że jest to łatwe i bardzo skuteczne. Jak się przed tym bronić?

W mojej ocenie jedynym instrumentem odpornym na tego typu działania jest budowanie struktur płaskich, bez wyszczególniania centralnych, wyłonionych jednostek o zwiększonej władzy czy sile decyzyjnej, bez widocznych liderów, czy innych hierarchicznych poziomów władzy.

Jedyna opcja która kojarzy mi się z tego typu możliwościami to  system demokracji bezpośredniej, opierającej się na systemie współdecydowania w sposób demokratyczny przez ogół, w wersji bez przedstawicieli ale w systemie bezpośrednim. Podstawą głosowań powinien być system preferencyjny, który każdej z opcji będącej elementem wyboru przyporządkowywał pulę dostępnych punktów, których ilość była by proporcjonalna do ilości opcji do wyboru. Każdy wyborca miałby możliwość przydzielić każdej opcji poszczególną ilość punktów, w tym również ujemną, tak aby móc przekazać swoje preferencje nie tylko w układzie wykazania preferencji pozytywnych, ale i również wskazując preferencje negatywne, czyli nie zgadzania się z pewnymi opcjami.

Jak łatwo zauważymy, taki system w odróżnieniu od wypaczonego większościowego, polaryzującego uczestników w dwóch różnych stanowiskach, czy proporcjonalnego, dających bardziej reprezentatywny ale i tak niekoniecznie zgodny z preferencjami wynik, daje możliwość osiągnięcia pewnego konsensusu wyłaniając wynik najbardziej popierany przez zdecydowaną większość na zasadzie "wynegocjowania" opcji najbardziej akceptowalnej przez całą grupę wyborców. Mimo że taki wybór nie spotkał byt się w wyjątkowych sytuacjach z maksymalną oceną punktową, byłby jednak swoistym "złotym środkiem", opcją która powodowała by że wyborcy nie byli by tak podzieleni poglądami, a wybór byłby akceptowalny przez największą grupę wyborców.

Obecne technologie bez problemu miały by możliwość obsługi takiego systemu, system bezpieczeństwa i weryfikacji powinien w jasny i czytelny sposób zapewnić odporność na próby zmanipulowania wyników, z możliwością weryfikacji przez każdą zainteresowaną osobę ogłaszanych wyników głosowań. Wiązało by się to oczywiście z jawnością wyborów i publicznym dostępem do wyników każdego uczestnika procesu wyborczego, ale nie wyobrażam sobie możliwości kontroli poprawności i prawidłowości w połączeniu z tajnością oddawanych głosów. Ale coś za coś.

Do dopracowania byłby sam algorytm wyliczania wyników i system punktowania, w opcji którą bym osobiście preferował była by to możliwość zliczania ilości zmniejszającej się ilości punktów od ilości maksymalnej równej ilości głosowanych opcji, do -1. Przy założeniu że każda głosowana opcja musiała by mieć inną ilość punktów (może z wyłączeniem -1 ?). Spotkałem się z propozycjami aby nie było ujemnych wartości, jak również aby można było przydzielać taką samą ilość ujemnych , jak i dodatnich punktów, czyli przy 10 opcjach do wyboru mieli byśmy możliwość punktowania od -10, do 10.

Wprowadzenie systemu demokracji bezpośredniej, czy też systemu aktywnej demokracji dało by możliwość wyeliminowania "pośredników", czyli przedstawicieli społeczeństwa, wytypowanych do zarządzania w naszym imieniu, tak jak to jest obecnie - z wiadomym i widocznym skutkiem.

Oczywiście to tylko skrótowa wersja koncepcji,  rozszerzona uwzględnia bardziej złożone mechanizmy i sposoby podejmowania decyzji, wybierania przedstawicieli do realizowania konkretnych projektów i działań, ale myślę że ten koncept da jakieś pozytywne przemyślenia i owocną krytykę.

KOMENTARZE

 • Demokracja
  http://zdzich.neon24.pl/post/104650,demokracja
 • Demokracja to władza narodu nie oligarchów.
  Zgadzam się z poglądem że budowanie struktur pionowych, hierarchicznych prowadzi do władzy jakiejś mniejszości nad większością.
  Ta rządząca i zwykle uprzywilejowana mniejszość może mieć różny klucz wyboru ..
  Może to być wybór religijny, ideologiczny (komuniści, liberałowie, syjoniści, naziści...), narodowy, plemienny (rządzące mniejszości lub oligarchiczny (rządy oligarchów).

  Moim zdaniem kluczem do demokracji (władzy ludu) jest przyjęcie zasady proporcjonalności zakresu władzy do liczebności danej grupy społecznej w całości narodu.
  Czyli tyle władzy żydów w Polsce ile żydów w Polsce, Niemców, Ukraińców, Cyganów, Muzułmanów, Litwinów, kosmitów ..Polaków.
  Moim zdaniem to fundament demokracji (władzy ludu).

  Drugim ważnym elementem demokracji musi być nadrzędność władzy Państwa nad wewnętrznymi strukturami w tym państwie.
  Inaczej te wewnętrzne struktury doprowadzą do erozji państwa, do wypaczenia demokracji.
  Przykładem takich silnych struktur które niszczą demokrację ekonomię, Państwo dla własnych interesów są Oligarchowie, mafie korporacyjne, mafie pasożytujące na górnictwie, mafie pasożytujące na rolnictwie, mafie kościelne .. mafie zawodowe (lekarze, prokuratorzy, sędziowie..służby mundurowe...MEDIA)
  Te mafie dla własnych partykularnych interesów rozwalają, okradają pozostałą cześć społeczeństwa.
  Ogólnie takie mafie uprawiają lobbing legalny i nielegalny (przekupstwo, wymuszanie ustępstw).
  Takie mafie powinny mieć zakaz działań politycznych i ograniczone możliwości finansowe działania.

  Osobny temat to Oligarchowie. Nie istnieje demokracja tam gdzie istnieją oligarchowie. Oligarchia poprzez swoje wpływy zawsze prowadzi do degeneracji demokracji.
  O losach narodu (tysięcy pracowników) nie może decydować oligarcha, o losach gospodarki, ekonomii kraju nie może decydować przez nikogo nie wybierany oligarcha często zagraniczny.

  Na oligarchów jest prosta metoda.
  Firmy powyżej pewnej wartości powinny posiadać znaczące udziały Państwa. Wielkość tych udziałów powinna rosnąć w miarę wzrostu tych firm. Firmy największe, koncerny powinny być zarządzane przez Państwo w interesie Państwa.
  Koncerny zagraniczne na Polskim rynku powinny posiadać minimum 51% Polskiego udziału.

  Inną metoda na eliminację zjawiska oligarchów jest system dziedziczenia majątków. Ten system powinien mieć charakter progresywny (jak podatki albo udziały Państwa w firmie) ale z takim progiem zwolnienia
  że nie dotyczyło by to zwykłych ludzi (np 1-2 mln majątku zwolniony od podatku a dalej już progresywny podatek).

  Dzisiaj Polska to klasyczna kolonia w której obowiązuje prawo kolonialne.
  A zawdzięczamy to "patriotom" z Solidarności.
 • @Oscar 12:09:04
  .
  A zawdzięczamy to "patriotom" z Solidarności.

  A co mieli prawdziwi patrioci z Solidarności do powiedzenia?

  Więcej niż Szanowny Pan Oscar z super łącznością dzisiaj????:)))
 • @goodness 13:14:46
  Po pierwsze własna piersią wywalczyli kolonizatorom drogę do władzy w Polsce. Po zwycięstwie długo ich jeszcze popierali dając się pięknie robić w konia przez kolonizatorów (napuszczanie na komunę, na nienawiść do Rosji...) Te "zabiegi" działają do dzisiaj.
  Jednym słowem Solidarność (jej masy) odegrały rolę pożytecznych idiotów.

  A mieli siłę i mieli moc decydowania o przebiegu wypadków (10 milionów to już siła) ale cóż głupota naiwność, pożyteczny idiotyzm wzięły górę.
  Nie ostawili się kolonizatorom .. a komunie która w istocie broniła ich interesów się postawili.

  Jednym słowem nasikali sobie do talerza.
 • @Oscar 13:29:14
  Dodam że nie tylko sobie nasikali ale wszystkim Polakom.

  Nauczka jest taka.
  Patriotyzm nie może być ślepy, patriotyzm nie może się opierać na ślepej wierze siłom obcym, zagranicznym (Watykan, Zachód...syjonizm pod przykrywką)
  Patriotyzm musi być asertywny, narodowy a nie multikulti.
 • @Oscar 13:42:06
  Nie odpowiadasz na pytanie, które Ci zadałem.

  Solidarność w tamtych czasach nie miała prawie łączności, szczytem wynalazku był dalekopis. Teraz masz łączność przez internet z całym Światem, więc poza narzekaniem i opisem skótków nieprzygotowanego zrywu Solidarności masz alternatywę na dzień dzisiejszy, aby błędu nie dublować??

  Pięknie piszesz, że patriotyzm nie może być ślepy, musi być asertywny, a nie multi kulti. Masz konkret, do obrony Polaków, czy potrafisz pięknie tylko narzekać?:)
 • @goodness 15:50:29
  Dodam, autor tej notki, opowiada bajki o bezpośredniej demokracji, bo przy nawet 1000 000 osób niemożliwa:)))
 • Kochani!
  Jak widać z powyzszych dyskusji, opinie n.t. czym socjalizm był, jest, i czym mógłby być doprowadzają tylko do kłótni.
  Jak wiemy i pamiętamy praktycznie, od czasu Rewolucji Bolszewickiej, ustrój socjalistyczny polega na DYKTATURZE wiecznie rosnącego rzadu, ktory żyje za pieniądze podatników. Obiecany "socjal" jest realizowany poprzez mnożące sie urzedy biurokratów, ktorzy również żyją za pieniądze podatników. Obecnie Sektor Państwowy (żyjący za pieniądze podatników) siegnąl 70% spoleczenstwa, w ktorym zarabiający własne pieniądze Sektor Prywatny to tylko 30%.
  80% tego socjalistycznego rządu to Żydzi i ich Użyteczni Idioci, czyli Syjoniści! Głosują automatycznie na swoich, podczas gdy mniejszość narodowa bojkotuje wybory - co nie ma żadnego znaczenia dla ich wyniku. Uczciwi ludzie N-I-G-D-Y nie wygrają w tym systemie!
  Ten ich system nazywa się DEMOKRACJA.
  Co ja myślę n.t. Demokracji jest tutaj: http://zdzich.neon24.pl/post/104650,demokracja.
  Nie ma to nic wspólnego z religią, która również stala się tytulem manipulacji "ludzi wybranych". Np. wice-prez. USA, Joe Biden, mówi o sobie, że jest Katolikiem, podczas gdy praktycznie jest większym Izraelczykiem niż jego pracowawca Netanjahu.

  Ja bym tak pierd...ną tą całą demokracja socjalistyczną i zaczął od nowa wprowadzając (być może rewolucyjnie) nową prawdziwie-konserwatywną i oficjalnie anty-syjonistyczną partię polityczną, która zawalczy o Konstytucyjną Republikę Polski - kraj prawa równego dla wszystkich.

  PS: Obawiam się, że socjalista DMOWSKI MUSI ODEJŚĆ.
 • @Zdzich 18:01:18
  .
  Od DEMOKRACJI piękniejszego schematu ustroju niema.

  Dlatego królujący od wieków bałagan podszywa się pod samą nazwę DEMOKRACJA i ją obrzydza wszystkimi perfidnymi sposobami okradania własnego ludu jak trudny do upilnowania domowy złodziej.

  Podobnie jest z wzorem schematu demokracji zapisanym w więcej jak tysiącletniej swastyce Mieszka Pierwszego bitej na denarze. A jednak została dziwnie symbolem zbrodniczej siły Hitlera i zagłady wielu milionów ludzi.
  http://4.bp.blogspot.com/_1HCKSDg0xJo/TK3pPxuhItI/AAAAAAAAARA/ZCZlziPcI0A/s200/denar.JPG

  Obrzydzany jest wzorowy porządek demokracji zapisany w naturalnej tęczy na niebie. Czy, polskim patriotom, asertywnie wypada pluć na tęczę, za to że chorzy ludzie z problemami zrobili sobie podobną kolorową flagę?:)))
  http://3.bp.blogspot.com/-auk7WcPlhbE/UYLFTSj70iI/AAAAAAAAAt4/ECdPmDK6Woc/s320/rainbow_over_water.jpg
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @goodness 16:19:09
  A według Ciebie, przy jakiej liczbie osób jest możliwa demokracja bezpośrednia?
 • @goodness 20:03:28
  Witaj!. Dzięki za wpis- właśnie skończyłam pracę(na dzisiaj ) i odpoczywam.
  I widzę, że wszyscy dyskutują, a tu już nie dyskusji trzeba, a czynu...
  Właśnie Lotna zadała Ci pytanie- dobre !!
  Z przyjemnością przeczytam Twoją odpowiedź, może też się dołączę?
  Pozdrawiam ! i tak pomyślałam- ileż tu zmarnowanej energii ...
 • @Lotna 20:29:57
  .
  Witam i dziękuję za dobre pytanie. - "A według Ciebie, przy jakiej liczbie osób jest możliwa demokracja bezpośrednia? "

  A w jakim systemie mam Ci podać liczbę osób demokracji, ponieważ technika kroczy naprzód.

  Perwszy system domeny demokracji był król/naród.

  Drugim systemem dopiero może być, system Klubu Polskiej Demokracji Kwantowej w ukłdzie równowagi 0/1.

  Wybieraj;)
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @goodness 21:54:52
  Dodam, monitoring idei Klubu Polskiej Demokracji Kwantowej, jest szybko spuszczany do piwnicy dlatego się chyba pytasz:))
  Np.: http://alfa.com.hel.neon24.pl/post/126872,zycie-czlowieka-i-kwanty
 • @goodness 20:03:28
  Ten królujący od wieków bałagan i okradanie własnego ludu jest właśnie Demokracją.
  Naukowe prawdopodobieństwo, że nie powinno tak być, nie wymaże męczeńskiej śmierci ponad 250 milionów oponentów - ofiar tejże Demokracji. Liczba tych ofiar wzrasta codziennie i nieustannie od czasów Rewolucji Francuzkiej.
  Być może Twoja analiza kwantowa powinna mieć inny podmiot? Jak np. "gospodarka kwantowa", "polityka kwantowa", itd.
 • @Zdzich 03:42:53
  Używasz nazwy Demokracja zgodnie z wypaczoną i wykorzystaną do granic ideą, która posłużyła i służy Systemowi do zniewolenia i uzależnienia narodów i społeczeństw, ideą która kompletnie inaczej powinna działać i istnieć.
  Inicjatywa o której piszę, chociaż najbardziej kojarzy się z Demokracją Prawdziwą, będzie musiała zmienić nazwę, aby nie kojarzona była z tym skradzioną i wykorzystywaną nazwą.
  Zaproponuj jakikolwiek inny system płaskiej władzy, odporny na zmanipulowanie i przejęcie liderów i szczytowych struktur władzy.
  Każde promowanie systemów hierarchicznych, to praca na rzecz umacniania władzy Systemu, oligarchów, finansistów, mafiozów społecznych, bangsterów w czystej postaci.
  Kiedy powstawały pierwsze koncepcje demokracji nie było żadnych możliwości technicznych, które mogły by ten system wesprzeć, czy w ogóle dać zastosować. Stąd mamy ułomności, które skrzętnie zostały wykorzystane przez manipulatorów. Dziś nie ma problemu z obsługą miliardów, nie tylko milionów. To tylko kwestia mocy obliczeniowej, szybkości łącz...
  Wyobraź sobie system, w którym według jednolitych regulaminów, zasad określona grupa osób (np.5 ) wrzuca jako projekt kwestie do dyskusji, deliberacji. Jeśli kwestia ta spotka się z zainteresowaniem, zostaje nawiązana dyskusja która doprowadza do szczegółowych rozwiązań, tworząc podział pierwotnej kwestii na mniejsze bardziej szczegółowe. Każda kwestia musi być przegłosowana, przede wszystkim te poniżej - bardziej szczegółowe. Każdy ma prawo zabrać głos i wprowadzić swój pomysł, idee. KAŻDY. Można wskazać zagrożenia, zyski, uzasadnić, pochwalić wyrazić obawę. Na tej podstawie każdy zainteresowany może na koniec podjąć decyzję. Czyli zagłosować. Oczywiście tego typu deliberacja trwa, konsultacje odbywają się non stop. Ale w każdym momencie wszyscy mają dostęp do całej dyskusji, mogą brać czynny udział. Ale nie muszą. Mogą brać udział czynny, aktywny lub bierny, zapoznając się z tokiem debaty i konsultacji i skupiać tylko na głosowaniu. Ponieważ system działa w sposób zgodny ze zdefiniowanym i ustalonym tokiem proceduralnym, zasady są dla wszystkich znane i nie ma obawy że głosowanie "ktoś" zorganizuje o 1:00 w nocy, aby przepchnąć dzięki machlojką jakiś temat.. Zresztą przewidywalny czas głosowania w tym systemie to nie godziny ale kilka dni, aby każdy mógł dokonać prawidłowej oceny i podjąć decyzje w oparciu o przemyślenia własne.
  Zasady i proces głosowania określiłem w artykule głównym, wybór preferencyjny umożliwi wybranie opcji, która spotyka się z największym statystycznie poparciem, czyli takiej która jest najbardziej akceptowana. Jeśli chcesz przekonać kogoś do swojego pomysłu - musisz użyć argumentów i przekonać oponentów, że Twoja koncepcja jest lepsza. Nie dla grupki, ale dla większości.
  Takie są założenia tego systemu. Też w skrócie.

  Nie wyobrażam sobie innej metody na wyjście z tego bagna w którym jesteśmy, bo każdy inny system nie będzie systemem płaskim, i skończy się tak jak zwykle - przejęciem szczytów, liderów i skierowaniem siły napędowej i mocy organizacyjnej w kierunku który jest sprzeczny z ideami początkowymi. Doświadczyłem tego osobiście i pewnie jeszcze nie raz tego doświadczę. Mrzonki o tym, że jak się zostanie wylansowanym liderem i dostanie wpływ na władzę, co ma umożliwić dokonanie zmian, są chorą i infantylną koncepcją, która nie ma historycznego, statystycznego czy logicznego sensu. Przy miliardach dolarów w zasobach kreatorów rzeczywistości, brakach skrupułów w mordowaniu milionów ludzi w obronie własnych interesów ktoś ma nadzieję, że nagle pokaże się nowy lider który to zwalczy i pokona? I System da mu na to szansę i możliwość?

  Szczególnie obecnie jest to widoczne na niemal każdym kroku, we współczesnej polityce. Ilu ludzi łapie się na lep różnych Palikotów, Kukizów.. Wspierając lidera, który nie ma za sobą niczego poza formą charyzmy. A ci skrzętnie zagospodarowują ten potencjał w kierunku kompletnie sprzecznym z interesem społecznym.
 • @Zdzich 03:42:53
  Gdzie jest napisane, że bałagan jest demokracją???? Przy takich Twoich założeniach, wszyscy PiRACi, powinni być świętymi. A Tobie wystarczy, że ktoś przypnie sobie Matkę Boską do klapy i jest chrześcijaninem wg. Ciebie.

  Polskie dzieci nie będziesz uczył takim bełkotem, że podejście naukowe do obliczania demokracji kwantami jest błędem. Bo 250 milionów oponentów demokracji (bez jej obliczania), czyli fałszywej poniosło męczeńską śmierć.

  http://polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/db70e9ac197b9c0806058b7ccee76048_XL.jpg

  To nie demokraci ścinali głowy, tylko "PiRACi". Teraz chcą wykończyć resztki prawdziwej demokracji.

  Ty w pierwszym szeregu???:))))

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @Roman Klimczyk 06:36:43
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg

  Nie musisz sobie łamać głowy nad innym systemem, który zbudował Bóg. Schemat łączności demokracji masz wyżej.

  System Demokracji jest doskonały, ale dla całego społeczeństwa danego Państwa, nie tylko uczciwie, czy nieuczciwie wybranej większości!!!

  Jak zrezygnujesz ze słowa "większość" o dwuznacznym brzmieniu, to będę miał zaszczyt zaprosić Ciebie do Klubu Polskiej Demokracji Kwantowej. Podajesz dużo znaczących szczegółów istniejących w prawdziwym systemie demokracji.

  Naszą ideą, jest obrona całego społeczeństwa danego państwa, prawdziwym systemem demokracji.
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @goodness 11:32:42
  Roznica miedzy nami polega na tym, ze ja uzywam terminu DEMOKRACJA w sensie takim, jaka ona jest; czyli - jak napisałeś - "wypaczoną i wykorzystaną do granic ideą, która posłużyła i służy Systemowi do zniewolenia i uzależnienia narodów i społeczeństw, ideą która kompletnie inaczej powinna działać i istnieć." Bingo! Twoje własne słowa z którymi zupełnie się zgadzam!

  Natomiast w swoich opowiadaniach n.t. Demokracji Kwantowej, używasz termin DEMOKRACJA w sensie teoretycznie wymarzonej utopiii.
  Byc może ta Twoja Demokracja Kwantowa jest idealnym systemem, tylko problem w tym, ze jej nie ma!

  Tymczasem, caly swiat widzi Demokracje tak jak ja, czyli - jak znowu samemu napisałeś - "królujący od wieków bałagan i okradanie własnego ludu". Powiem wiecej, Demokracja jest systemem zabójczym, który pozwala agentom "najbardziej demokratycznego kraju na świecie", czyli Izraelowi masakrować Palestyńczykow na ziemiach okupowanych.
  W ODWECIE, głowy okupantów są zcinane, a Demokracja potępiona. Ja się wcale temu nie dziwię.
 • @Zdzich 16:23:50
  Niestety, patrząc w kontekście historycznym trudno nie odmówić racji.
  Hasłem Demokracja wyświechtano tą idee w sposób na tyle głeboki, że teraz słowo to wzbudza wiele emocji.
  System który opisałem jest realizowany, wkrótce zaczną się jego testy w organizacjach, stowarzyszeniach i różnych grupach. Mimo zbieżnej nazwy, całkowicie różni się od tej wersji która jest powszechnie kojarzona z tym pojęciem. Niemniej, jak widzę, nie ustosunkował się Pan do konkretnych moich wypowiedzi i zapytań. Czy poza krytyką i negatywnymi ocenami samego słowa Demokracja nie ma Pan nic konstruktywnego do powiedzenia? Z natury jestem otwarty na różne informacje i nie trawię dogmatycznego poglądu na rzeczywistość.
 • @goodness 11:57:22
  Nie łamię sobie głowy, staram się współtworzyć. System opisany przeze mnie powstaje, jest w trakcie realizacji. Jeśli znasz koncept inny, chętnie zapoznamy się :).
 • @Roman Klimczyk 20:23:30
  .
  Rozumie, że idziemy w tym samym kierunku, ale mocno skręcasz w ślepą ulicę. Ten kierunek systemu demokracji bezpośredniej jest niemożliwy według naszych klubowych obliczeń. Przecież, senatorowie, są już zatwierdzonymi pośrednikami?

  Moim skromnym zdaniem, bezpośredniość zarządzania jest po prostu niemożliwa, ponieważ senatorowie są gwarantowanymi pośrednikami.

  Udajesz, że nie widzisz 100 miejsc pośredników w senacie.

  Ale tak realnie, oczywiście można udawać, że się nie widzi przepaści, lecz tylko jeden raz:))

  W takich warunkach niedomówień, tworzenia z pośpiechem systemu DB, mamy pewny 100% horror w zapowiedzi PiS - wprowadzanie jakiegoś "PAKIETU DEMOKRATYCZNEGO" bez konsultacji (społeczeństwa) LUDU.
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @Zdzich 16:23:50
  Natomiast w swoich opowiadaniach n.t. Demokracji Kwantowej, używasz termin DEMOKRACJA w sensie teoretycznie wymarzonej utopiii.
  Byc może ta Twoja Demokracja Kwantowa jest idealnym systemem, tylko problem w tym, ze jej nie ma!

  Oj, Panie Zdzichu!

  Nie bądź w gorącej wodzie kąpany, chyba nie zauważyłeś błędu w naszym znaku schematu łączności demokracji. To nie teoria to rzeczywistość. http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg

  Serdecznie Pozdrawiam
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @goodness 23:48:16
  A czy ja gdzieś napisałem cokolwiek o pośrednikach? Albo o tworzeniu w pośpiechu DB? Przedstawiony koncept, to fragment (istotny) systemu. Na nim obecnie najbardziej się skupiamy, aby stworzyć zalążek możliwości stworzenia wspólnego projektu na zasadzie opracowywania całościowej koncepcji w sposób demokratyczny.
  Zresztą użyłem tu nazwy Demokracja Bezpośrednia jako pewnej analogii ze względu na chyba najbardziej adekwatne określenie, bez związku z obecną działalnością grupy partyjnej, która jak to oceniam poszła bardziej w kierunku parcia na stołki niż w kierunku promowania idei która powinna być zgodna z ich programem.
  Roboczo używamy bardziej nazwy Aktywna Demokracja.
  W moim osobistym odczuciu tego typu idea jako jedyna ma potencjał zjednoczenia większość ludzi pod wspólnie wykreowanym programem i wspólne działanie na rzecz zmian.
  Widziałem wiele świetnych inicjatyw i programów, ale jak myślę za sprawą EGO, tego typu projekty padają jeden po drugim. Główna przyczyna że mamy zakodowaną wolność i nie trawimy narzuconych pomysłów. Problem jest również w umiejętności zjednoczenia się i podporządkowania, zazwyczaj w hierarchicznym układzie.
  Opisany powyżej koncept systemu Aktywnej Demokracji powoduje że można opracować w ogólnej debacie wspólne dzieło, gdzie autorem i współtwórcom może być każdy chętny uczestnik.
  Czy to naprawdę ślepa uliczka? :)
  A jakie praktyczne działania podjął Klub Demokracji Kwantowej?
 • @Roman Klimczyk 06:26:04
  .
  To pisz prawdę, że chodzi Ci o "Istotny Fragment Bezpośredniej Łączności"

  Masz tu gotowy schemat łączności, która obejmuje, czynne jednostki prawdziwej demokracji.
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Zdzich zaniemówił.

  A jakie praktyczne działania podjął Klub Demokracji Kwantowej?

  Pokazujemy prawdziwe schematy budowy fundamentu demokracji w czwór władzy. Aż tyle, czy to za mało, nowych elementów?

  Tworzymy kryształ demokracji. W naszym klubie współautorem nie może być każdy chętny uczestnik, tylko jawny czynny stały uczestnik danej demokracji.

  Ostrzegamy, iż w Pakiet Demokratyczny przygotowany przez nieznane osoby w kapturach, może być zawinięty ołów, aby się Polacy nigdy nie podnieśli z kolan:)
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @goodness 08:27:33
  Witam w Klubie !
  "Przysłuchuję " się dyskusji i serdecznie pozdrawiam dyskutantów. Helena
 • @alfa.com.hel 08:50:11
  Dodatkowa informacja

  - Klub Polskiej Demokracji Kwantowej, nie tworzy, lecz dba o czystość demokracji i odkurzamy ten prawdziwy naturalny kryształ stworzony przez Boga.

  Matematyka zawsze i wszędzie mówi prawdę.
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @goodness 08:27:33
  Nie rozumiem czasem osób, które szafują ocenami nie znając tematu. Ja nie pozwalam sobie na uwagi na temat działań klubu, nie oceniam koncepcji Demokracji przez Ciebie głoszonych, bo nie mam pojęcia o czym piszesz. Swoją koncepcje przedstawiłem, Twojej nie mogę się doczekać. Gdy się zapoznam, wtedy być może wyrażę zdanie.
  Jeśli opracowujecie coś w zakapturzonych głowach, nie znaczy że inni tak robią. U nas zasady są otwarte, algorytmy znane, system ma być bezpieczny i weryfikowalny przez każdą zainteresowaną osobę.

  Oczywiście zakładamy weryfikację osób biorących udział w procesie deliberacji, w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa procesu dyskusyjnego i uniknięcia zagrożeń głosowania przez tzw. "martwe dusze".
  Po powstaniu pierwszego szkieletu, reszta będzie odbywała się tylko przez system, zarówno jego rozbudowa i unowocześnianie, jak i realizowanie innych kwestii. Pełna i Aktywna Demokracja.
  Teraz roboczo rozwiązujemy kwestie sporne lub różnice zdań korzystając m.in. przez mechanizmy FB. Ale to tylko robocze rozwiązanie. I daleka droga przed nami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY